Бислимовски не ја исклучува можноста за намалување на цената на струјата

Инвестициите во сончевата енергија и помогна на државата да го намали увозот на енергија и со тоа може да дојде до намалување на цената на струјата за ...
| | веќе видена | слични

Според анализите на Платформа за сиромаштија, две третини од населението во Македонија е во енергетска сиромаштија. Граѓаните се снаоѓаат како знаат и умеат на ...
| | веќе видена | слични

Праведноста на енергетската транзиција кон обновливи извори на енергија и вклученоста на граѓаните во овој процес од крајни потрошувачи до производители ...
| | веќе видена | слични

Можностите и потребите за социјално праведна еколошка трансформација се во фокусот на четвртиот Социо-еколошки форум што денеска се одржува во Скопје во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски како позитивно го оценува намалувањето на маржата за пренос на електрична ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика ја подготвува новата цена на електричната енергија која тртеба да важи во следните шест месеци. Тоа што треба да охрабрува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), Марко Бислимоски, кој се обрати на првиот панел на СЕФ насловен „Како да се ...
| | веќе видена | слични

Од Платформа за сиромаштија велат дека нивните аналзи покажале дека две третини од населението во земјава е во енергетска сиромаштија. Како што велат граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Исчезнаа субвенциите за сметките за струја. Делот во фактурата каде граѓаните гледаа колку проценти изнесува владината помош веќе го нема. Овие пари се ...
| | веќе видена | слични

На последните фактури кои ги добија граѓаните нема повеќе увид во тоа колкав е процентот на владината помош, пари кои со одлука на Владата од државниот буџет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 304 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 57 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимовски не ја исклучува можноста за намалување на цената на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: