ДОБИВКА ОД 84 МИЛИОНИ ЕВРА ЗАЕДНИЧКИ РЕЗУЛТАТ НА 66 КОМПАНИИ што котираат на Берзата


Време зa читање: 2 минути Вкупна добивка од 5.163.576.803 денари или 83,86 милиони евра оствариле во првите три месеци од годинава 66 друштва кои котираат на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатите години, Хрватска стана скапа земја, а цените на прехранбените производи, овошјето и зеленчукот секогаш растат. Како резултат на тоа, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Пензионерите ги одбројуваат деновите до исплатата на мајската пензија. Трета по мартовското усогласување од 5,3 насто. Процентите, ...
| | веќе видена | слични

Цените на храната во Грција се различни и зависат од место до место. Сепак, како што забележуваат првите македонски туристи кај нашиот јужен сосед, цените на ...
| | веќе видена | слични

Македонските компании го користат вакуумот што се случува поради забраната за увоз на српска стока на Косово, а тоа резултира и со зголемен извоз. Само во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Од 94 компании што котираат на Македонската берза 66 го одработиле првиот годинешен квартал со добивка. Кој повеќе, кој помалку, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 919 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 202 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 208 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОБИВКА ОД 84 МИЛИОНИ ЕВРА ЗАЕДНИЧКИ РЕЗУЛТАТ НА 66 КОМПАНИИ што котираат на Берзата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: