Цените на нафтата паднаа за повеќе од 2 отсто минатата недела

Цените на нафтата се лизнаа под 81 долар на меѓународните пазари во понеделникот, сигнализирајќи го скептицизмот на трговците во однос на оценката на водечките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Организацијата на земјите извознички на нафта и нејзините сојузници (ОПЕК плус) одлучија да го продолжат доброволното намалување на производството на нафта за ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија и другите производители на нафта од ОПЕК го продолжија намалувањето на производството на нафта до следната година во обид да ги задржат цените ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 361 | | | веќе видена

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 261 | | | веќе видена

Петнаесет пожари на отворено евидентирал Центарот за управување со кризи (ЦУК) во изминатите 24 часа. Како што се наведува во денешното соопштение, од нив ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска-Давкова се сретна со амбасадорката на САД, Анџела Агелер и се сложија дека е потребна забрзана евроинтеграција, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата паднаа за повеќе од 2 отсто минатата недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: