ТУТУНАРИТЕ ТРИЈАТ РАЦЕ Откупувачите бараат 26.000 тони тутун, лани имаше само 15.000

Откупувачите на тутун годинава склучија околу 30.000 договори со тутунарите за 26,5 милиони килограми на тутун. За разлика од лани, бројот на склучени договори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата уште првиот ден ќе треба да се фати за решавање на проблемите во земјоделството кои од почетокот на годинава се заострија и прераснаа во протести, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дополнителниот заменик министер за земјоделство шумарство и водостопанство денеска одржа работен состанок со земјоделците и откупувачите на домат каде што по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дополнителниот заменик министер за земјоделство шумарство и водостопанство денес одржа работен состанок со земјоделците и откупувачите на домат. Дополнителниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот заменик министер за земјоделство шумарство и водостопанство денес одржа работен состанок со земјоделците и откупувачите на домат каде што по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доматите наредната недела да се откупуваат по цена од 30 и 35 денари за килограм, а инспекторите да ги засилат контролите на откупните пунктови, се договорија ...
| | веќе видена | слични

Струмичките градинари се многу разочарани од пролетната сезона. Доматите им ги откупуваат по 20 или 25 денари, како да е сред лето, голем дел од зелката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екипите на ТППЕ Битола, како во текот на ноќта, така и утрово продолжуваат да работат на целосно ставање под контрола на пожарот над Битола. Од Општина Битола ...
сите 509 | | | веќе видена

Малото предградие на Питсбург, Бетел Паркс, во Пенсилванија, е во шок откако ФБИ го именуваше младиот локален човек, Томас Метју Крукс, како личноста која ...
сите 274 | | | веќе видена

Вчера во 21.00 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, А.Ѓ.(42) од Охрид, управувајќи мопед со охридски регистарски ознаки, изгубила контрола и паднала на ...
сите 248 | | | веќе видена

Договорот за изградба на автопатските делници со конзорциумот „Бехтел и Енка“ продолжува да ја бранува јавноста, само што сега се променети позициите. Денеска ...
сите 140 | | | веќе видена

За денеска е најавено најмасовно гаснење на пожарот на Серта од воздух и од земја, информираа синоќа од Кризен штаб од Неготино. - Кризниот штаб на општина ...
сите 172 | | | веќе видена

Социјалистите во неделата ја отфрлија кандидатурата на Игет Бело од француската прекуморска територија Реунион во име на радикалната левичарска партија ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТУТУНАРИТЕ ТРИЈАТ РАЦЕ Откупувачите бараат 26.000 тони тутун, лани имаше само 15.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: