Главниот обвинител на МКС: ПРАВДАТА МОРА ДА БИДЕ ЕДНАКВА, МОРАВ ДА БАРАМ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ И НА НЕТАНЈАХУ


Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека спроведувањето на првата фаза од планот промовиран од САД за ставање крај на војната во Газа, кој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Израелската армија (ИДФ) денеска објави дека во Израел го пронашла телото на Долев Јехуд, волонтер медицински работник во Кибуц Нир Оз во јужен Израел, за кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Присилното раселување протера повеќе од еден милион луѓе од градот Рафах на југот од палестинската енклава Појасот Газа, соопшти во понеделникот Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Хамас гледа „позитивно“ на последната понуда за договор за заложници, вели египетскиот министер за надворешни работи Самех Шукри. „Сега го чекаме израелскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен разговараше со израелскиот министер за одбрана Јоав Галант и шефот на воениот кабинет Бени Ганц за израелскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блинкен, во разговорот со Галант, „ја пофали подготвеноста на Израел да постигне договор и нагласи дека Хамас треба да го прифати договорот без одлагање“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главниот обвинител на МКС: ПРАВДАТА МОРА ДА БИДЕ ЕДНАКВА, МОРАВ ДА БАРАМ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ И НА НЕТАНЈАХУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: