Украина: Уништени 12 проектили и 31 беспилотно летало за време на руските воздушни напади ноќеска


Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 27 месеци напади со ракети, крстосувачки проектили и експлозивни дронови, Украина потопи или сериозно оштети повеќе од десетина големи воени бродови на ...
| | веќе видена | слични

Гувернерот Владимир Ујба во соопштение наведе дека во тек е истрага што се случило во рафинеријата, кажувајќи дека има мртви, но не наведе точен ...
| | веќе видена | слични

Вооружените сили на Украина го погодија нафтениот терминал на руското пристаниште Кавказ во Краснодарскиот крај. Генералштабот извести дека нападот ноќта на 31 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку три лица загинаа во рускиот напад на Харков, Украина, а 16 се ранети, јавува Ројтерс. Руски ракети погодија три локации во Харков, соопштија рано ...
| | веќе видена | слични

Украинската војска нанесе сериозен удар на руските поморски логистички капацитети во окупираниот Крим. Комбинираниот напад на украинските одбранбени сили врз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина: Уништени 12 проектили и 31 беспилотно летало за време на руските воздушни напади ноќеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: