Украина: Уништени 12 проектили и 31 беспилотно летало за време на руските воздушни напади ноќеска


Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
| | веќе видена | слични

Москва им се закани на САД со „последици“ поради, како што го нарече, „мешањето во рускиот систем за рано предупредување за ракети“, наводно предизвикано од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 27 месеци напади со ракети, крстосувачки проектили и експлозивни дронови, Украина потопи или сериозно оштети повеќе од десетина големи воени бродови на ...
| | веќе видена | слични

Едно лице загина, а две се повредени во напад на руските сили врз областа Харков, соопшти денеска гувернерот Олех Синехубов. Тој изјави дека во нападот се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гувернерот Владимир Ујба во соопштение наведе дека во тек е истрага што се случило во рафинеријата, кажувајќи дека има мртви, но не наведе точен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вооружените сили на Украина го погодија нафтениот терминал на руското пристаниште Кавказ во Краснодарскиот крај. Генералштабот извести дека нападот ноќта на 31 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 466 | | | веќе видена

Посредниците Катар и Египет соопштија дека Хамас вчера одговорил на трифазниот план за примирје, без да откријат повеќе. Планот беше претставен од ...
сите 397 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 26 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина: Уништени 12 проектили и 31 беспилотно летало за време на руските воздушни напади ноќеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: