ВМРО-ДПМНЕ: Се уште нема конечен договор со ЗНАМ

На средбата биле присутни пратеници од сите парламентарни партии и од власта и од опозицијата, но засега конкретни заклучоци нема. Иако се очекуваше токму ...
| | веќе видена | слични

 На средбата се очекува да се разговара за тоа кога би можело да има седница за законите поврзани со промените и трансформацијата на министерствата во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Собранието денеска ќе се одржи првата координација на претседателот Африм Гаши со претставници на партиите, по конститутивната седница. Гаши за МИА вчера ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието, Африм Гаши за денес ја закажа првата официјална координација на пратеничките групи. На неа, како што информираат собраниските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во Собранието на Македонија, по парламентарните избори и конститутивната седница, ќе се одржи првата координација на претседателот Африм Гаши со ...
| | веќе видена | слични

Албанците ќе предводат најмал број на министерства во Владата во последните 20 години, кажува евиденцијата на ТВ21, додека траат преговорите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието ќе се одржи првата координација на претседателот Африм Гаши со претставници на партиите, по конститутивната седница. Претходно, како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 353 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 225 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Се уште нема конечен договор со ЗНАМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: