ОJO ќе го истражува неработењето на хируршките сали на Клинички


Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
| | веќе видена | слични

Според надлежните системот за компримиран воздух работи 24 часа секопј ден и дека проблемот е во самите клиники. Зошто освен во хируршките сали ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компресорската станица работи без прекин. Клиниките што користат операциони сали можат да кажат што е проблемот, велат од Заеднички служби на Клинички центар. ...
| | веќе видена | слични

Дали за 120.000 евра санација на Клиниката за Хирургија која не е направена е колабиран цел здравствен систем, прашуваат утрово од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерката за здравство Манолева извести дека на состанок со директорите на Клиниките се договориле да почнат со работа сите хируршки клиники во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик-министерката здравство Маја Манолева денеска изјави дека на средба со директорите на клиниките и договориле за алтернативни решенија за хируршките сали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 353 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 225 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во ...
сите 283 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОJO ќе го истражува неработењето на хируршките сали на Клинички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: