Никогаш не биле пријатели и сојузници: ЧЕРЧИЛ И БРИТАНИЈА ПЛАНИРАЛЕ НАПАД ВРЗ РУСИЈА УШТЕ ВО 1945-та

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција, Германија и Италија повикаа приватните инвеститори да се прилагодат кон развојот на производството на т.н. критични минерални суровини, зашто трите ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на кинеско-арапската заедница во заедничка просперитетна иднина е силна изјава за една желба за нова ера на кинеско-арапските односи и подобра ...
| | веќе видена | слични

Скопјанецот Никола М. работи во ресторант во најелитниот дел на Дубровник. Прв пат дошол пред 6 години кога во градот имало едвај неколку стотини Македонци. Не ...
| | веќе видена | слични

Отворен панел: Размена на идеи за унапредување на односите помеѓу Македонија и Кина Отвореноста на Кина за соработка со Македонија и идеи за унапредување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вторник на 18 јуни до Собранието ќе биде доставен официјалниот список на членовите на новата влада, а во недела на 16 јуни ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи седници на ...
сите 568 | | | веќе видена

Министерот за правда Кренар Лога се огласи со реакција на својот Фејсбук профил дека на интернет страницата на институцијата претседател никаде не се споменува ...
сите 140 | | | веќе видена

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 44 – годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир, неговата поранешна сопруга А.М. физички ги нападнала ...
сите 276 | | | веќе видена

Австриската Влада денеска соопшти дека парламентарните избори во таа земја ќе се одржат на 29 септември. Ова доаѓа по тесната победа на екстремно десничарската ...
сите 259 | | | веќе видена

„Претходно постоеше пракса во која пратениците на Левица заедно со пратениците на ДПМНЕ при поднесувањето на амандмани го избегнуваа наметнатото име ‘Северна’, ...
сите 7 | | | веќе видена

ЕВН Македонија и Електродистрибуција учествуваа на седмиот енергетски форум МЕФ. Брз одговор на енергетската транзиција беше главната порака од сите учесници. ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никогаш не биле пријатели и сојузници: ЧЕРЧИЛ И БРИТАНИЈА ПЛАНИРАЛЕ НАПАД ВРЗ РУСИЈА УШТЕ ВО 1945-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: