РАБОТНИЦИТЕ НА ОВАА ГЕРМАНСКА ФИРМА ДОБИВААТ ГОЛЕМ БОНУС - компанијата им дава над 40 илјади евра

Германскиот производител на видео игри CipSoft ја објави култната игра „Tibia“ уште во 1997 година. Во моментов има околу 500.000 активни играчи во 77 играчки ...
| | веќе видена | слични

Најголем пад на сточарското производство во историјата на Хрватска се случил во текот на изминатата година! Ова го покажуваат новите привремени податоци на ...
| | веќе видена | слични

Грците имаат најмногу работни часови неделно во Европската Унија(ЕУ). Според Евростат, најдолга работна недела има во Грција (39,8 часа), Романија (39,5), ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И Косово останува без лекари. Повеќе од 10.000 здравствени работници од Косово работат во Германија. Институтот ГАП објави бројки кои го покажуваат трендот на ...
| | веќе видена | слични

Според приштинските медиуми, трендот на заминување на лекари и медицински сестри од Косово продолжува секој ден. Лани бројот на вработени здравствени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Романија ги покачи најниските плати за 10 проценти. Романскиот премиер Марсел Чолаку најави зголемување во две транши – од 1 јуни и од 1 септември, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 295 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 233 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАБОТНИЦИТЕ НА ОВАА ГЕРМАНСКА ФИРМА ДОБИВААТ ГОЛЕМ БОНУС - компанијата им дава над 40 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: