ОБЈАВААТ ПОДАТОЦИ: Еве како најбогатите луѓе во светот избегнуваат да плаќаат данок, ФБИ покрена истрага

Американските милијардери речиси воопшто не плаќаат данок на доход, објави веб-страницата „Пропублика“. „Пропублика“ наведува дека имала пристап до даночните ...
| | веќе видена | слични

Русија планира реформа на даночниот систем за да го зголеми приливот во државниот буџетот од следната година за дополнителни 2,6 милијарди рубљи (околу 26,5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Властите во Русија размислуваат за промена на даночниот систем на земјата, па рамната стапка од 13 отсто да се замени со прогресивна стапка, со многу повисоки ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Прогресивно оданочување на приходите на граѓаните, повисок данок на добивка и значително повисоки концесиски такси за вадење минерали ...
| | веќе видена | слични

Овој потег доаѓа како одговор на зголемениот број електрични возила (ЕВ) на патиштата, кои значително ги намалуваат приходите од данокот на гориво, што влијае ...
| | веќе видена | слични

Таканаречените „златни пасоши“ даваат безвизен пристап до ЕУ, Обединетото Кралство и други земји, што ги прави популарни кај националностите кои вообичаено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 264 | | | веќе видена

Вчера во 06.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на магистралниот пат Градско-Прилеп, пред авто сервис во Росоман, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 294 | | | веќе видена

- На Украина и се заканува опасност да се исцрпи економски и демографски да се уништи. Мораме да бидеме искрени кон нив и да не даваме ветувања што не сме во ...
сите 328 | | | веќе видена

На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски оствари повеќе билатерални средби и ...
сите 108 | | | веќе видена

Очекувам Јавното обвинителство да биде поефикасно и да постапи по информациите содржани во ревизорскиот извештај. Јас лично доставив три предмети за кои сметам ...
сите 129 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис за време на прес-конференција за грчките медиуми на самитот на НАТО во Вашингтон откри дека премиерот Христијан Мицкоски на ...
сите 208 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 278 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министерот за транспорт Александар Николоски, во врска со кредитот од 500 милиони евра кој го најави премиерот Христијан Мицкоски од Унгарија ...
сите 62 | | | веќе видена

Од денеска до средината на следната недела повеќе места во државата ќе бидат во портокалова фаза од опасност од високи температури. Според препораките што ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОБЈАВААТ ПОДАТОЦИ: Еве како најбогатите луѓе во светот избегнуваат да плаќаат данок, ФБИ покрена истрага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: