ПРОДОЛЖУВА УРИВАЊЕТО НА ГОЛЕМИТЕ КОМПАНИИ, по 220 години се распаѓа славниот DuPont

DuPont de Nemours, американска мултинационална хемиска компанија која ја следи својата историја од 1802 година, објави дека планира да се подели на три јавно ...
| | веќе видена | слични

Норвешката телекомуникациска компанија Теленор објави дека Бенедикт Шилдбред Фасмер од 1 декември ќе биде нов извршен директор на компанијата. Фасмер ...
| | веќе видена | слични

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОДОЛЖУВА УРИВАЊЕТО НА ГОЛЕМИТЕ КОМПАНИИ, по 220 години се распаѓа славниот DuPont

Од:
До кого (е-маил):
Порака: