КАКВО ЌЕ БИДЕ ВРЕМЕТО ВО ЈУНИ? Еве вакво

2 копии

Веќе околу, па и по 5 јуни од северозапад во европа ќе навлезе многу поладен воздух кој нагло ќе ги спушти температурите на воздухот далеку под просекот за ...
| | веќе видена | слични

Метеопрогнозерот Славчо Попоски попладново укажа дека и покрај почетокот на летото во Европа, на стариот континент му се заканува нов студен и влажен бран. - ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 27 мај 2024 „Врнежите во јуни ќе бидат натпросечно високи“, вели метеорологот Славчо Попоски за претстојниот месец. Деновиве имавме ...
| | веќе видена | слични

Метеорологот Славчо Попоски, објави фотографија од мини торнадо кое во текот на вчерашниот ден се појавило во Струга. Тој истакна дека сето тоа е последица на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 353 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 225 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАКВО ЌЕ БИДЕ ВРЕМЕТО ВО ЈУНИ? Еве вакво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: