Воениот кабинет на Израел вечерва ќе разговара за договорот за ослободување на заложниците


„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен разговараше со израелскиот министер за одбрана Јоав Галант и шефот на воениот кабинет Бени Ганц за израелскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блинкен, во разговорот со Галант, „ја пофали подготвеноста на Израел да постигне договор и нагласи дека Хамас треба да го прифати договорот без одлагање“, ...
| | веќе видена | слични

Анкетата за исходот од војната во Газа, спроведена за израелската радиодифузна корпорација, покажа дека 40 отсто од Израелците го поддржуваат предлогот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тело на Израелец за кого се веруваше дека бил киднапиран од вооружена палестинска групи од Појасот Газа, е пронајдено и идентификувано во еден од кибуците на ...
| | веќе видена | слични

Помошник на премиерот Бенјамин Нетанјаху во неделата потврди дека Израел го прифатил рамковниот договор за прекинување на војната во Газа што сега го турка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 353 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 225 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воениот кабинет на Израел вечерва ќе разговара за договорот за ослободување на заложниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: