Стагнира економијата во изборните години

2 копии

Организацијата на земјите извознички на нафта и нејзините сојузници (ОПЕК плус) одлучија да го продолжат доброволното намалување на производството на нафта за ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија и другите производители на нафта од ОПЕК го продолжија намалувањето на производството на нафта до следната година во обид да ги задржат цените ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Саудијска Арабија објави тендер за продажба на нешто помалку од еден процент од нафтениот гигант Арамко, вреден 13,1 милијарди долари. Саудиското кралство и ...
| | веќе видена | слични

Рускиот производител на нафта „Роснефт“ извести за раст на приходите и добивката во првиот квартал годинава, имајќи предвид дека повисоките цени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 305 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 207 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 90 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

„ЕУ и меѓународната заедница треба јасно да ги стават на знаење последиците што непочитувањето на Договорот ќе ги има врз регионот, а особено врз иднината на ...
сите 114 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 127 | | | веќе видена

Комбиниран изборен модел во наши услови би значел 60 пратеници да се избираат по пропорционален модел, со една изборна единица за целата земја, без изборен ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стагнира економијата во изборните години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: