Преглед на состојбите и предизвиците во туризмот – панел дискусија во рамките на ISCTBL 2024


Третата секција посветена на туризмот, беше отворена од проф. д-р Сашо Коруновски кој се задржа на новите технологии кои им овозможуваат на туристите подлабоко ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Во турската култура, појадокот е најзначајниот оброк во денот. Турскиот збор за појадок, „Kahvaltı“, во превод значи „пред кафе“, што значи оброк во кој се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На мал остров крај брегот на Карибите на Панама, околу 300 семејства ги пакуваат своите работи подготвувајќи се за драматична промена. Генерациите на Гунас кои ...
| | веќе видена | слични

Венеција денес воведе забрана за гласни звучници и ја ограничи големината на туристичките групи на 25 луѓе со цел ограничување на влијанието на прекумерниот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Туризмот се смета за една од најголемите и најбрзо растечките светски индустрии. Во 2023 година, туристичкиот сектор учествуваше со ...
| | веќе видена | слични

Климатските промени влијаат на промените во речиси сите сфери на животот. Еден од нив е - туризмот. Кога ќе одиме на море во иднина? Туризмот се смета за една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Неформално во јавноста протече информација дека на полноќните средби на кои се пазарело уредувањето на државниот апарат, условот за обезбедување на 2/3 ...
сите 428 | | | веќе видена

Арбен Таравари вечерва и официјално потврди дека е подготвен законот со кој се очекува до локалните избори во октомври следната година да нема нови избори во ...
сите 120 | | | веќе видена

„Ги кажуваме истите работи, па да го запреме ова имагинарно противење“, изјави Чиоти за телевизијата TF1. Пред тоа, Чиоти разговараше со лидерите на РН, Ле ...
сите 423 | | | веќе видена

Министерот за правда во заминување, Кренар Лога вели дека секој чекор носи последици. Според него, ако сакаме да ја зачуваме унитарноста, мора да има ...
сите 148 | | | веќе видена

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 44 – годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир, неговата поранешна сопруга А.М. физички ги нападнала ...
сите 286 | | | веќе видена

Како што јави ABCnews, повикувајќи се на два извори блиски до израелските безбедносни сили, специјалните сили веќе биле во близина на зградата кога добиле ...
сите 418 | | | веќе видена

Официјалните податоци објавени во мај покажуваат дека 60 луѓе починале низ Индија за три месеци како последица на екстремните горештини, јавува Би-Би-Си. ...
сите 303 | | | веќе видена

Новиот германски воен пакет помош ќе вклучува 100 моќни ракети за противвоздушна одбрана „Патриот“ и илјадници борбени беспилотни летала, објави денеска ...
сите 220 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преглед на состојбите и предизвиците во туризмот – панел дискусија во рамките на ISCTBL 2024

Од:
До кого (е-маил):
Порака: