Бислимовски: Работиме на продолжување на евтината тарифа на струјата за уште еден час

3 копии

Домаќинствата летово може да добијат поевтина струја и плус уште еден час евтина тарифа, најавува претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни ...
| | веќе видена | слични

Според анализата на енергетскиот тинк-тенк Eмбер, капацитетот на ветерната и сончевата енергија во Европската унија порасна за 65 отсто од 2019 до 2023 година, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турција ја престигна Германија и стана најголемиот европски производител на енергија на јаглен во првите четири месеци од 2024 година, покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични

Инвестициите во сончевата енергија и помогна на државата да го намали увозот на енергија и со тоа може да дојде до намалување на цената на струјата за ...
| | веќе видена | слични

По огромниот пад на домашното производството на електрична енергија од термоцентралите во нашата земја минатата година прв пат има пресврт. Бројките покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Инвестицискиот бум во соларна енергија помогна државата да го намали увозот на струја и со тоа може да има намалување на цената на струјата за домаќинствата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седницата на Собранието за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски треба да продолжи денеска, а гласањето ќе ...
сите 480 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за појава ...
сите 259 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 207 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 17 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 50 | | | веќе видена

Освен министер за екологија, Изет Меџити ќе биде и прв вицепремиер во идната Влада. Тоа и самиот го потврди, појаснувајќи дека оваа функција не постои во ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимовски: Работиме на продолжување на евтината тарифа на струјата за уште еден час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: