Илјадници Израелци протестираа во Тел Авив барајќи враќање на заложниците од Газа


Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
| | веќе видена | слични

Киев ќе работи на притисок врз Израел да стави крај на крвопролевањето во Газа, изјави украинскиот лидер Вoлoдимир Зеленски за време на неговото патување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помошник на премиерот Бенјамин Нетанјаху во неделата потврди дека Израел го прифатил рамковниот договор за прекинување на војната во Газа што сега го турка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Вашингтон го продолжува притисокот врз Израел да ја прекине војната во Појасот Газа по предлогот за договор за прекин на огнот што го претстави американскиот ...
| | веќе видена | слични

Официјални претставници на САД, Израел и Египет денеска го завршија состанокот во Каиро, при што Египет останал на ставот дека Израел мора да се повлече од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 162 | | | веќе видена

Српските медиуми по најавата дека Иван Стоиљковиќ во новата влада ќе биде вицепремиер и министер за односи со заедниците пишуваат дека тоа ќе придонесе за ...
сите 51 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 149 | | | веќе видена

Рекордни температури се измерени вчера во Македонија. Согласно синоптичарите, максималната температура се искачила на 41 степен во Демир Капија, каде било и ...
сите 312 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 134 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјадници Израелци протестираа во Тел Авив барајќи враќање на заложниците од Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: