ЦУК: 7-годишно дете, две жени и маж спасени со чамец од Пчиња


2 копии

Од опуштена викенд прошетка до велешко Кожле да се види атрактивниот „Стојков мост“ до пеколно искуство и неколку часовно извлекување по полноќ. Александра ...
| | веќе видена | слични

Навидум обична прошетка којашто требало да трае два часа, заврши со спасувачка операција. „Стојков мост“ и црквата „Мала Богородица“, во село Кожле биле целта ...
| | веќе видена | слични

Четирите лица, меѓу кои и седумгодишно дете се лоцирани и најдени, соопштија утрово од ЦУК. Ноќната спасувачка акција не била лесна бидејќи се работело за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 177 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 260 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Лидерите на Г7 пристигнуваат во време на предизвици дома, додека се обидуваат да најдат решенија за многу од најголемите проблеми во светот. Бајден вчера ...
сите 429 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК: 7-годишно дете, две жени и маж спасени со чамец од Пчиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: