Израел продолжува со бомбардирањето врз Газа


2 копии

Помошник на премиерот Бенјамин Нетанјаху во неделата потврди дека Израел го прифатил рамковниот договор за прекинување на војната во Газа што сега го турка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Вашингтон го продолжува притисокот врз Израел да ја прекине војната во Појасот Газа по предлогот за договор за прекин на огнот што го претстави американскиот ...
| | веќе видена | слични

Официјални претставници на САД, Израел и Египет денеска го завршија состанокот во Каиро, при што Египет останал на ставот дека Израел мора да се повлече од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 285 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел продолжува со бомбардирањето врз Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: