ГЕРМАНИЈА ВОВЕДУВА ПРОЕКТ „ТУРБО РАБОТА“ - еве што тој ќе значи

4 копии

Неодамнешниот потег на НАТО за зајакнување на своето источно крило има за цел да ја одврати Русија, изјави денеска германскиот канцелар Олаф Шолц, додавајќи ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон по состанокот во Германија најавил дека Украина ќе добие зелено светло да го користи западното оружје за напади на цели ...
| | веќе видена | слични

Франција планира и со војници да помогне на Украина во борбата против руската агресија. Kомандантот на украинските вооружен сили Александар Сирски тврди дека ...
| | веќе видена | слични

Додека командантот на украинските вооружен сили Александар Сирски тврди дека потпишал документи за „амбициозен проект“ со кој француски воени инструктори кои ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон се заложи Киев да добие дозвола да изврши напади врз воени објекти на територијата на Русија од каде што руските сили ја ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин мора да ја исправи „историската грешка“ на Ленин и Сталин, тврди рускиот генерал-мајор Николај Плотников. На руската државна ...
| | веќе видена | слични

Балтичките земји би можеле да испратат свои трупи во Украина доколку ситуацијата на бојното поле значително се влоши, објави германскиот весник „Дер Шпигел“ ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц сака да ја убеди германската и европската јавност дека не сака понатамошна ескалација на конфликтот во Украина, па затоа е многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНИЈА ВОВЕДУВА ПРОЕКТ „ТУРБО РАБОТА“ - еве што тој ќе значи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: