Стоилковски: Преговарачкиот процес со коалициските партнери е во напредна фаза и се базира на принципи

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Следната седмица, најдоцна до петок 7 јуни, до кога е последниот рок, претседателката Гордана Сиљановска Дакова ќе му го додели мандатот на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Зијадин Села се обидува да изгради алиби пред своите зашто ја утна страната, и наместо да биде победник остана со губитниците, реагира Движењето Беса откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијансата на Албанците преводена од Зијадин Села, влезе во вербална расправија за бројот на ресори со кои ќе раководат Албанците во новата Влада предводена од ...
| | веќе видена | слични

-Зијадин Села се обидува да изгради алиби пред своите затоа што ја утна страната, и наместо да биде победник остана со губитниците, велат од Движење БЕСА, дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 285 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Преговарачкиот процес со коалициските партнери е во напредна фаза и се базира на принципи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: