Косово и се лути на Шпанија што ја прзизнава Палестина а не и косовската независност

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај го нарече „демократско лицемерие“ признавањето на Палестинската држава од страна на Шпанија ...
| | веќе видена | слични

Процедурата сега се сели во народното собрание кое во вторник ќе треба да ја потврди одлуката. Премиерот Голоб рече дека решението по моделот на две држави – ...
| | веќе видена | слични

Словенечката влада донесе одлука да ја признае Палестина како независна и суверена држава и ја испрати одлуката до парламентот на потврда, изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични

Словенечката влада го усвои предлогот за признавање на државата Палестина и го испрати до Парламентот на конечно одобрување, изјави денеска по седницата на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Израел, Израел Кац рече дека одлуката, на Словенија за признавање на независна палестинска држава која ќе оди на одобрување ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за надворешни работи денеска изјави дека „се надева“ оти Парламентот на Словенија ќе ја „отфрли“ денешната препорака на Владата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Словенечката влада во четвртокот објави дека се приклучува на малиот број европски земји кои ја признаваат палестинската државност. Премиерот Роберт Голоб ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oткако предлогот за признавање на Палестина беше одобрен од Владата на Словенија, по што процедурата продолжува во Собранието, реагираше министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 466 | | | веќе видена

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Посредниците Катар и Египет соопштија дека Хамас вчера одговорил на трифазниот план за примирје, без да откријат повеќе. Планот беше претставен од ...
сите 397 | | | веќе видена

Договорите треба да се почитуваат, но тие се двострани, треба да се почитуваат од двете страни. Нашата Влада ќе изготви документ во кој ќе се наведе што не се ...
сите 143 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово и се лути на Шпанија што ја прзизнава Палестина а не и косовската независност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: