ДУИ не се помирува со фактот дека ИСТОРИСКИОТ МОМЕНТУМ ИМ ПОМИНА ЗАСЕКОГАШ


Коалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите во јавноста околу двојните функции на дел од собраниските избраници, кои и покрај тоа што се пратеници и ги преземаа пратеничките ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија реагира дека избраните функционери мора да го почитуваат Уставот и законите и потсетија на пратеничката функција е неспоива со било ...
| | веќе видена | слични

Антикорупционерите ги потсетуваат избраните функционери дека не може да се седи во две фотељи истовремено. Бараат Собранието, како одговорно над работата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) ги повикува избраните функционери да ги почитуваат начелата, обврските и забраните утврдени во Уставот, ...
| | веќе видена | слични

Истовремено и во извршната и во законодавната власт- нема одговор од Талат Џафери, ниту од неговиот кабинет, врз основа на кој закон тој самостојно одлучи да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 466 | | | веќе видена

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Посредниците Катар и Египет соопштија дека Хамас вчера одговорил на трифазниот план за примирје, без да откријат повеќе. Планот беше претставен од ...
сите 397 | | | веќе видена

Договорите треба да се почитуваат, но тие се двострани, треба да се почитуваат од двете страни. Нашата Влада ќе изготви документ во кој ќе се наведе што не се ...
сите 143 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ не се помирува со фактот дека ИСТОРИСКИОТ МОМЕНТУМ ИМ ПОМИНА ЗАСЕКОГАШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: