И ЈУНИ МЕСЕЦ ЌЕ БИДЕ НЕСТАБИЛЕН, СО ВРЕМЕНСКИ НЕПОГОДИ: Попоски излезе со месечна прогноза

Судејќи барем според сегашните излези на прогностичките модели, тие укажуваат на тоа дека и во јуни месец времето кај нас во Македонија ќе биде многу ...
| | веќе видена | слични

Попладнево Демир Капија и околните села ги зафати изразено влажна и нестабилна воздушна маса и силно невреме, проследено со силни грмежи, силен ветер, и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Центарот за управување со кризи повикувајќи се на информации од Управата за хидрометеоролошки работи вечерва соопшти дека стационарна нестабилност со пороен ...
| | веќе видена | слични

Највисока температура денеска е измерена во Велес, Гевгелија, Кавадарци 34 степени, во Скопје-Петровец, Штип, Струмица, Демир Капија 33, во Скопје-Зајчев Рид ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Метео анализа на Славчо Попоски: Под влијание на циклонска активност од запад и од северозапад, во следните часови, како и утре во Македонија времето ќе биде ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 177 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена

Кривји Рих е родниот град на украинскиот претседател. „Секој ден и секој час рускиот терор докажува дека Украина заедно со своите партнери треба да ја зајакне ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ЈУНИ МЕСЕЦ ЌЕ БИДЕ НЕСТАБИЛЕН, СО ВРЕМЕНСКИ НЕПОГОДИ: Попоски излезе со месечна прогноза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: