Мицотакис со ново предупредување до земјава

4 копии

Седум прашања за различни теми, меѓу кои и за учеството на ВМРО-ДПМНЕ на изборите под името „Твоја Македонија“, му постави лидерот на СИРИЗА Стефанос Каселакис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оптимизам дека на евроизборите следната недела, Нова демократија ќе го повтори успехот од претходните европски избори кога освои 33 отсто од гласовите, изрази ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основен принцип на меѓународното право е почитувањето на договорите. Грција доследно го поддржува меѓународното право и го почитува Договорот како ратификуван ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Кирјаков Мицотакис денеска изјави дека очекува идниот мандатар Христијан Мицкоски да го користи уставното име ерга омнес и во внатрешната и во ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција што се одржува на островот Крит, во пресрет на европските избори на 9 јуни, Мицотакис одговори на низа прашања од новинарите, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Грчкиoт премиер, Кирјакос Мицотакис, очекува мандатарот за премиер на јасен и категоричен начин да изјави дека го почитува Договорот од Преспа. „Очекувам ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис како одговор на новинарски прашања пред европските избори му порача на идниот мандатар Христијан Мицкоски дека треба да го ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис рече дека очекува мандатарот за влада Христијан Мицкоски да го користи уставното име на земјата Северна Македонија и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 466 | | | веќе видена

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Посредниците Катар и Египет соопштија дека Хамас вчера одговорил на трифазниот план за примирје, без да откријат повеќе. Планот беше претставен од ...
сите 397 | | | веќе видена

Договорите треба да се почитуваат, но тие се двострани, треба да се почитуваат од двете страни. Нашата Влада ќе изготви документ во кој ќе се наведе што не се ...
сите 143 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис со ново предупредување до земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: