Без име на државава Сиљановска Давкова положи венец на спомен плочата на Св. Кирил и Методиј

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
| | веќе видена | слични

Според последниот член, Договорот од Преспа не може да се преговара ниту пак може да се направи нов договор .Тоа е една крајна одредница со која нашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска од Охрид посочи дека го почитува Преспанскиот договор, како и оти, „за разлика од други“, го почитува ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на партијата која има мнозинство од 61 пратеник во парламентот ќе го добие мандатот . На изборите како што вели претседателката на Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Македонија, Гордана Сиљановска Давкова од Охрид денеска порача дека го почитува Преспанскиот договор, како и дека, „за разлика од други“, го ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Северна Македонија, Гордана Сиљановска Давкова денеска од Охрид каде присуствуваше на отворањето на 18. Европски конгрес FIEPS Europa и ...
| | веќе видена | слични

Таа истакна дека начинот како ќе го користи името на државата е „лична определба, право што е загарантирано со повисоки акти од билатералните договори“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес претседателката Гордана Силјановска Давкова од Охрид по однос незадоволството кај ДУИ што не се повикани да бидат дел од новата влада, таа рече дека ...
| | веќе видена | слични

Сиљановска Давкова денеска од Охрид порача дека го почитува Преспанскиот договор и дека, како што нагласи, за разлика од други, го почитува меѓународното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без име на државава Сиљановска Давкова положи венец на спомен плочата на Св. Кирил и Методиј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: