Без име на државава Сиљановска Давкова положи венец на спомен плочата на Св. Кирил и Методиј

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
| | веќе видена | слични

Според последниот член, Договорот од Преспа не може да се преговара ниту пак може да се направи нов договор .Тоа е една крајна одредница со која нашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска од Охрид посочи дека го почитува Преспанскиот договор, како и оти, „за разлика од други“, го почитува ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на партијата која има мнозинство од 61 пратеник во парламентот ќе го добие мандатот . На изборите како што вели претседателката на Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Македонија, Гордана Сиљановска Давкова од Охрид денеска порача дека го почитува Преспанскиот договор, како и дека, „за разлика од други“, го ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Северна Македонија, Гордана Сиљановска Давкова денеска од Охрид каде присуствуваше на отворањето на 18. Европски конгрес FIEPS Europa и ...
| | веќе видена | слични

Таа истакна дека начинот како ќе го користи името на државата е „лична определба, право што е загарантирано со повисоки акти од билатералните договори“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес претседателката Гордана Силјановска Давкова од Охрид по однос незадоволството кај ДУИ што не се повикани да бидат дел од новата влада, таа рече дека ...
| | веќе видена | слични

Сиљановска Давкова денеска од Охрид порача дека го почитува Преспанскиот договор и дека, како што нагласи, за разлика од други, го почитува меѓународното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Крилото на Арбен Таравари од Алијансата за Албанците, одржа состанок на кој се разговараше за изборот на кадрите за идната Влада и едногласно ги избра ...
сите 299 | | | веќе видена

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 353 | | | веќе видена

Ме прашувате што се случува, ви велам не може да продолжиме вака. Премиерот на Северна Македонија, ако од моментот кога ќе ја презеде должноста, инсистира на ...
сите 161 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со предлог-министерот за локална самоуправа, Златко Перински, денеска оствари средба со амбасадорот и ...
сите 102 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 176 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ, денеска изјави дека дијалогот меѓу Белград и Приштина е „во кома“ и дека нема врска со пратеникот на ЕУ ...
сите 101 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без име на државава Сиљановска Давкова положи венец на спомен плочата на Св. Кирил и Методиј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: