Без име на државава Сиљановска Давкова положи венец на спомен плочата на Св. Кирил и Методиј

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
| | веќе видена | слични

Според последниот член, Договорот од Преспа не може да се преговара ниту пак може да се направи нов договор .Тоа е една крајна одредница со која нашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска од Охрид посочи дека го почитува Преспанскиот договор, како и оти, „за разлика од други“, го почитува ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на партијата која има мнозинство од 61 пратеник во парламентот ќе го добие мандатот . На изборите како што вели претседателката на Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Македонија, Гордана Сиљановска Давкова од Охрид денеска порача дека го почитува Преспанскиот договор, како и дека, „за разлика од други“, го ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Северна Македонија, Гордана Сиљановска Давкова денеска од Охрид каде присуствуваше на отворањето на 18. Европски конгрес FIEPS Europa и ...
| | веќе видена | слични

Таа истакна дека начинот како ќе го користи името на државата е „лична определба, право што е загарантирано со повисоки акти од билатералните договори“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес претседателката Гордана Силјановска Давкова од Охрид по однос незадоволството кај ДУИ што не се повикани да бидат дел од новата влада, таа рече дека ...
| | веќе видена | слични

Сиљановска Давкова денеска од Охрид порача дека го почитува Преспанскиот договор и дека, како што нагласи, за разлика од други, го почитува меѓународното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 466 | | | веќе видена

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Посредниците Катар и Египет соопштија дека Хамас вчера одговорил на трифазниот план за примирје, без да откријат повеќе. Планот беше претставен од ...
сите 397 | | | веќе видена

Договорите треба да се почитуваат, но тие се двострани, треба да се почитуваат од двете страни. Нашата Влада ќе изготви документ во кој ќе се наведе што не се ...
сите 143 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 22 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без име на државава Сиљановска Давкова положи венец на спомен плочата на Св. Кирил и Методиј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: