Судир во Лондон меѓу поддржувачи и противници на иранската влада

3 копии

Зохре Елахиџан е првата жена која се пријави за претстојните вонредни претседателски избори во Иран по смртта на претседателот Ебрахим Раиси, кој загина во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тврдокорниот поранешен претседател на Иран, Махмуд Ахмадинеџад, се кандидира на претстојните предвремени претседателски избори во Исламската Република, свикани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што пренесува иранската агенција, Елахиџан изјавила дека мотото на нејзината влада ќе биде „Здрава влада, здрава економија, здраво општество“. Покрај неа ...
| | веќе видена | слични

За претстојните претседателски избори во Иран досега својата кандидатура ја пријавиле девет кандидати. Петдневното пријавување на кандидатурите, кое започна на ...
| | веќе видена | слични

Европската унија денеска воведе санкции против иранскиот министер за одбрана Мохамад Реза Аштиани и неколку други физички и правни лица кои ги обвинува за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Иран денеска почнува петдневниот рок за кандидатура за предвремени претседателски избори, кои се одржуваат по загинувањето на Ебрахим Раиси во хеликоптерска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раиси, тврдокорен кој се смета за потенцијален наследник на врховниот водач, ајатолахот Али Хамнеи, загина во несреќа во која неговиот хеликоптер се урна во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 353 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 204 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека имал отворен и фер разговор со специјалниот претставник на Европската унија за дијалог меѓу ...
сите 100 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судир во Лондон меѓу поддржувачи и противници на иранската влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: