ФЕД нема да ги намали каматите, ЕЦБ ќе почне од следниот месец


Време зa читање: 4 минути Во еврозоната, усогласениот индекс на потрошувачките цени во мај порасна за 2,6% на годишно ниво, надминувајќи ги прогнозите. ...
| | веќе видена | слични

Падот на невработеноста може да укаже на подобрување на ситуацијата во Европа, бидејќи извештајот за невработеноста во еврозоната од април 2024 година, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Банките од еврозоната мора да го прилагодат начинот на кој управуваат со ризикот бидејќи се соочуваат со предизвици од крајот на ултра ниските каматни стапки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФЕД нема да ги намали каматите, ЕЦБ ќе почне од следниот месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: