Поранешниот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп, игра падел во првите денови од неговото повлекување од големиот фудбал. Заврши англиската сезона за „црвените“, ...
| | веќе видена | слични

Арне Слот се појави на новоте работно место, на „Енфилд“. Ова официјално го означува почетокот на новата ера во Ливерпул. По речиси девет години под водство на ...
| | веќе видена | слични

Англискиот клуб Ливерпул влегува во една нова ера по заминувањето на Јирген Клоп и неговиот стручен штаб, но тоа нема да ја намали неговата популарност и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јирген Клоп стави крај на својата деветгодишна етапа во Ливерпул и имаше свечено збогување со навивачите на „Енфилд Роуд“, а во моменти кога полека спласнуваат ...
| | веќе видена | слични

Сега веќе екс – тренерот на “Редси“ Јирген Клоп, е икона на Ливерпул. Германецот го врати сјајот на тимот на “Енфилд“. По цели три децении ја освои титулата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 263 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 178 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 353 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: