Придобивките на EuroTeleSites од излегувањето на берза презентирани во Клубот БУМ


Време зa читање: 2 минути Клубот БУМ, кој овозможува помош во поврзувањето на релација инвеститори – компании по пат на финансирање на бизнисите преку пазарот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпаркасе Банка АД Скопје ја стави во функција платформата за Отворено банкарство. Станува збор за регулаторно барање, кое стапува во сила во март 2026 година, ...
| | веќе видена | слични

Како пионер во пласирање отворено банкарство, и институција посветена на задоволството на клиентите и подобрување на банкарското искуство, Шпаркасе банка е ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик на министерот за информатичко општество и администрација, Стефан Андоновски е во дводневна посета на Цирих, Швајцарија каде ќе биде еден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 361 | | | веќе видена

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска-Давкова се сретна со амбасадорката на САД, Анџела Агелер и се сложија дека е потребна забрзана евроинтеграција, ...
сите 219 | | | веќе видена

Петнаесет пожари на отворено евидентирал Центарот за управување со кризи (ЦУК) во изминатите 24 часа. Како што се наведува во денешното соопштение, од нив ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Придобивките на EuroTeleSites од излегувањето на берза презентирани во Клубот БУМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: