Пандев во „Тимот на светот“, ќе игра против Романија 1994


7 копии

Жозе Мурињо ги разреши сите дилеми околу својата иднина откако ја прифати понудата на Фенербахче, па попладнево и официјално го стави својот потпис на ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо договори двегодишна соработка со Фенербахче и во следните неколку дена се очекува да ја преземе диригентската палка во славниот турски клуб, објави ...
| | веќе видена | слични

61-годишниот Жозе Мурињо во јануари доби отказ во Рома и од тогаш е без работа. Гласините го поврзуваа со бројни клубови, а најпознатиот инсајдер Фабрицио ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 362 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 166 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандев во „Тимот на светот“, ќе игра против Романија 1994

Од:
До кого (е-маил):
Порака: