Фернандеш фрустриран од лошата сезона, но не сака да го напушти Јунајтед


Капитенот на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, изрази желба да остане во клубот. Португалецот очекува клубот да ги исполни неговите очекувања. Фернандеш ...
| | веќе видена | слични

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД одигра сезона за заборав. „Црвените ѓаволи“ завршија на осмото место со ист број бодови како Њукасл, но поради полошата гол-разлика, која во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џејдон Санчо доживеа навистина различни емоции во една натпреварувачка сезона, која најпрвро ќе ја памети по кошмарниот период во Манчестер Јунајтед, но потоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 166 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фернандеш фрустриран од лошата сезона, но не сака да го напушти Јунајтед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: