Рибочуварка нападната од тројца мажи

Вкупно 28 лица се лишени од слобода во рамки на криминалистичка истрага која се спроведувала уште од декември 2023 по насоки на надлежен јавен обвинител од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во рамки на криминалистичка истрага која од декември 2023 се спроведуваше по насоки на надлежен јавен обвинител од ОЈО Скопје, на 31.05/01.06.2024 во голема ...
| | веќе видена | слични

Во текот на денешниот ден, како што дополнуваат, од страна на СВР Скопје до ОЈО Скопје ќе биде поднесена кривична пријава против седум лица. Во рамки на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во криминалистичката истрага за сузбивање на улична продажба на кокаин, амфетамин и марихуана, која од декември 2023 се спроведуваше по насоки од Основното ...
| | веќе видена | слични

Кокаин пронајден кај двајца млади скопјани, апсење имало и во Аеродром. - На 31.05.2024 во 19.20 часот на подрачјето на Чаир, полициски службеници од Единицата ...
| | веќе видена | слични

Лицата се уапсени на 31 мај и 1 јуни во голема заедничка акција на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и ...
| | веќе видена | слични

37-годишен разбојник од Скопје со закана со нож и пиштол се обидел да ограби продажен објект во Карпош, но му се слошило. – На 30.05.2024 во 17.40 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 177 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 260 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рибочуварка нападната од тројца мажи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: