Иранска армија: Хеликоптерот на Раиси не бил нападнат, се запалил по падот

Хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси се запали набргу откако се урнал на планина и нема индиции дека бил нападнат. Ова го објави ...
| | веќе видена | слични

Европската унија денеска воведе санкции против иранскиот министер за одбрана Мохамад Реза Аштиани и неколку други физички и правни лица кои ги обвинува за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Иран денеска почнува петдневниот рок за кандидатура за предвремени претседателски избори, кои се одржуваат по загинувањето на Ебрахим Раиси во хеликоптерска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раиси, тврдокорен кој се смета за потенцијален наследник на врховниот водач, ајатолахот Али Хамнеи, загина во несреќа во која неговиот хеликоптер се урна во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Иран започна петдневен период за регистрација во четвртокот за кандидатите кои сакаат да се кандидираат на претседателските избори на 28 јуни за да го заменат ...
| | веќе видена | слични

Ирански медиуми денеска објавија дека воено раководство на земјата им ја ставило на располагање на јеменските Хути својата балистичка ракета „Гадр“, што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Иранската балистичка ракета лансирана од море, наречена Гадр, сега е достапна за јеменските борци“, пренесува Тасним, агенција за која се верува дека е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.И утре времето ќе биде сончево и многу топло со умерена ...
сите 234 | | | веќе видена

Од Европскиот фронт порачаа дека владеењето на новата влада нема да биде ни стабилно ни мирно владеење. Дали ова е сериозна закана или само блеф за домашна ...
сите 113 | | | веќе видена

Откако гласаше на изборите за ЕП во болница, тој рече дека „Словачка нема да биде вовлечена во воените авантури на одредени западни земји кои се согласија ...
сите 197 | | | веќе видена

Компаниите кои се надлежни за парното греење во Скопје се во последни пресметки за нивните оперативни трошоци кои треба да ги достават во Регулаторната ...
сите 30 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Акцијата на скопски „Адинг“ со забележаните 40,83 проценти има најголемо нагорно движење на вредноста. Од 1.200 денари во април на ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иранска армија: Хеликоптерот на Раиси не бил нападнат, се запалил по падот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: