Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

23 копии
2 копии
4 копии

УХМР информира дека следните денови ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

Според последните најави на метеоролозите, првиот силен топлотен бран ќе пристигне на Балканот од петок. Температурите ќе бидат и до 36 Целзиусови степени. Се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска-Давкова го потпиша указот за Законот за измени на Законот за организација и работа на органите на државната управа. Во ...
сите 359 | | | веќе видена

На средината на септември 2020 година, неколку месеци откако Нова демократија дојде на власт, во грчкиот Парламент беа доставени трите меморандуми со Северна ...
сите 50 | | | веќе видена

Да потсетиме, вчера израелските сили, поддржани од воздушни напади, водеа интензивни борби со Хамас во и околу бегалскиот камп Нусејрат. Целта, објави ИДФ, ...
сите 213 | | | веќе видена

Британскиот телевизиски канал Sky News, повикувајќи се на извор од вооружените сили на Украина, наведува дека е погоден рускиот команден центар кај Белгород. ...
сите 316 | | | веќе видена

Денеска (09.06.2024) во 00.20 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода З.К.(27) од Скопје поради ...
сите 178 | | | веќе видена

Повеќе од 60 државни агенции, затвори, здравствени и кулутурни институции, во кои на раководните функции директор или заменик-директор ќе бидат поставени ...
сите 22 | | | веќе видена

Екстремистите од лево и од десно добија поголема поддршка на европските изборите, но партиите на центарот го задржаа мнозинството Европскиот парламент и ...
сите 238 | | | веќе видена

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во предметот за притворениот судија Наќе Георгиев, се наоѓа и претставка која во 2023 година за него ја отфрли ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: