Израел ја „прекинува врската“ меѓу шпанскиот конзулат и Палестинците

Израелскиот министер за надворешни работи Израел Кац изјави денеска дека одлучил да ја „прекине врската“ меѓу шпанската дипломатска мисија и Палестинците на ...
| | веќе видена | слични

Процедурата сега се сели во народното собрание кое во вторник ќе треба да ја потврди одлуката. Премиерот Голоб рече дека решението по моделот на две држави – ...
| | веќе видена | слични

Словенечката влада донесе одлука да ја признае Палестина како независна и суверена држава и ја испрати одлуката до парламентот на потврда, изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични

Словенечката влада го усвои предлогот за признавање на државата Палестина и го испрати до Парламентот на конечно одобрување, изјави денеска по седницата на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Египет, Абдел Фатах ел Сиси ја повика меѓународната заедница да се погрижи Палестинците да не бидат присилно раселени од Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Израел, Израел Кац рече дека одлуката, на Словенија за признавање на независна палестинска држава која ќе оди на одобрување ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за надворешни работи денеска изјави дека „се надева“ оти Парламентот на Словенија ќе ја „отфрли“ денешната препорака на Владата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изет Меџити вчераа потврди дека тој ќе биде прв вицепремиер и министер за екологија, а градоначалникот на Општина Гостивар и лидер на Алијанса за Албанците ...
сите 348 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ја отфрли опцијата за одржување предвремени парламентарни избори, како по примерот на Франција, по лошите резултати на неговата ...
сите 386 | | | веќе видена

Вкупно 14 членки на Советот за безбедност на ОН гласаа за резолуцијата, ниту една против, додека Русија беше воздржана. Израел минатата недела го изрази ...
сите 468 | | | веќе видена

Филипче пред членовите на партијата во Охрид и Струга ја претставил програмата за претседател ветувајќи дека СДСМ ќе биде ефикасна и функционална партиска ...
сите 204 | | | веќе видена

Судиски стаж од 15 години како услов за членовите на Судскиот совет од редот на судиите. Зголемување на работното искуство од 15 на 20 години како услов за ...
сите 96 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел ја „прекинува врската“ меѓу шпанскиот конзулат и Палестинците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: