Со месеци никој не ја запира изградбата на 17-катницата во Карпош, иако е некомплетна дозволата за градба

Поминаа три месеци откако е поништено конзерваторското мислење за 17-катницата зад поликлиника Букурешт, но зградата продолжува да се гради, а Општина Карпош ...
| | веќе видена | слични

Конзерваторски центар на барање на инвеститорите „ЗСФ ком“ и „Делта 2015 констракшн“, кои ја градат спорната 17-катницата во Карпош според во моментов ...
| | веќе видена | слични

Еколошките и одржливите карактеристики на комплексот „Гранд Скопје“ претставени пред локални и меѓународни експерти на Конференцијата за недвижности во Скопје ...
| | веќе видена | слични

По кратко боледување на 22 мај почина Мимоза Несторова Томиќ, архитект, урбанист, посветена и на социологијата на урбанизмот. Родена во Струга во 1928 година, ...
| | веќе видена | слични

Почина архитектката Мимоза Несторова-Томиќ, една од најреномираните автори и урбанисти во Македонија. Имаше 95 години. Во богатата и наградувана кариера, за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 240 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со месеци никој не ја запира изградбата на 17-катницата во Карпош, иако е некомплетна дозволата за градба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: