СЕ ПОМАЛ ИНТЕРЕС ЗА АМЕРИКАНСКИОТ ДОЛАР: Слаба желба за кредитирање во долари во светот, овие ДВЕ валути се многу побарани!

Статистичкиот извештај на Банката за меѓународни порамнувања (БИС) за последниот квартал од 2023 година, како и за годината во целина, се обидува да го ...
| | веќе видена | слични

Руската економија, според паритетот на куповната моќ, веќе стана четврта економија во светот во 2021 година, а во претходните две години ги задржа овие ...
| | веќе видена | слични

Рускиот производител на нафта „Роснефт“ извести за раст на приходите и добивката во првиот квартал годинава, имајќи предвид дека повисоките цени на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Ваков долг не сме виделе уште од Наполеонските војни. Се приближуваме до 100% од глобалниот БДП. Долгот од 315 трилиони долари е запрепастувачки да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија бележи благо опаѓање во рангирањето за буџетска транспарентност, според Анкетата за отворени буџети на Меѓународното буџетско партнерство за 2023 ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето, како што стои во соопштението на ЦЕА, е единствена споредбена, независна и редовна проценка во светот за транспарентноста, надзорот и учеството ...
| | веќе видена | слични

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ПОМАЛ ИНТЕРЕС ЗА АМЕРИКАНСКИОТ ДОЛАР: Слаба желба за кредитирање во долари во светот, овие ДВЕ валути се многу побарани!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: