ПО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО СРБИЈА, ќе има ли, сепак, рудник за литиум?


Со отворање на рудници за литиум и други критични суровини во земјите-членки, но и преку изградба на мегафабрики за литиум-јонски батерии на кои ќе се заснова ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Mинистерот за одбрана Нико Пелеши најави дека по три недели на саемот Eurosatory во Париз, ќе го претстави првото оклопно воено возило. Тој на социјалните ...
| | веќе видена | слични

Тој на социјалните мрежи сподели неколку фотографии од автомобилот на кој се појавува заедно со сопственичката на компанија која работи за ова достигнување на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Тесла“ започна да работи на нова фабрика во Шангај, која од почетокот на 2025 година треба годишно да произведува 10.000 мегапакувања, многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранието денеска во 11 часот треба да ја почне седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. По ...
сите 304 | | | веќе видена

Русија гледа итна потреба од безбедносни разговори со Соединетите Американски Држави, но тие мора да бидат сеопфатни и да го вклучуваат прашањето за Украина, ...
сите 193 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер заемот од една милијарда евра го најави веднаш по победата на парламентарните избори на 8 мај.Идниот ...
сите 166 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска телефонски разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон за „горливите прашања во регионот“, политичките ...
сите 95 | | | веќе видена

Компанијата СЕБ Глобал Платформ Скопје, денеска, ја промовираше првата Регионална Берза за поддршка на малите и средните претпријатија во Македонија. Идејниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Четириесет и едногодишниот С.К., жител на село Драчевица, во Општина Студеничани, вчера бил повикан на службен разговор во полиција заради упатување закани на ...
сите 225 | | | веќе видена

Неидентификувана жена е пронајдена во четвртокот попладне на плажата Полихроно во општина Касандра, Халкидики. Жената била пронајдена без свест, и за кратко ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО СРБИЈА, ќе има ли, сепак, рудник за литиум?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: