Судот му го одзема пасошот на обвинителот Иџет Мемети, тој негира дека е вмешан во случајот со мито

Одземен пасош, забрана да вади нов, не смее да излегува од Македонија и мора поверемено да се јавува во суд- Кривичен по предлог на обвинителството му определи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на јавни обвинители нема законска можност да го разреши заменик претседателот и член на ова тело, Иџет Мемети, иако тој е второосомничен во случајот со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Советот на Јавни обвинители денеска дискутираше за постапката против членот Иџет Мемети кој е осомничен за примање награда за противзаконито влијание. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иџет Мемети, членот на Советот на јавни обвинители кој во моментов е со мерки за претпазливост под сомнение за примање награда за противзаконито влијание ...
| | веќе видена | слични

Советот на јавни обвинители со врзани раце- не можат да го разрешат Иџет Мемети се дури нема правосилна судска одлука. Иако е второосомничен за примање поткуп ...
| | веќе видена | слични

Советот на јавни обвинители му препорача на својот колега и заменик-претседател, Иџет Мемети дека не би требало да учествува во работата на Советот и носењето ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на СЈОРМ, Душица Димитриеска, информираше дека Меџити ја известил пред почетокот дека нема да присуствува на денешната седница. ''Непосредно ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Советот на јавни обвинители сметаат дека нивниот колега Иџет Мемети, осомничен за примање мито, не треба да учествува во работата и носењето на ...
| | веќе видена | слични

Членот Кети Петкова образложи дека Законот за Совет на јавни обвинители не предвидува можност отстранување од работното место додека трае кривичната ...
| | веќе видена | слични

Денеска непосредно пред седницата на Советот на јавни обвинители, бев теленфонски известена од членот дека нема да биде присутен на седницата и во разговорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Крилото на Арбен Таравари од Алијансата за Албанците, одржа состанок на кој се разговараше за изборот на кадрите за идната Влада и едногласно ги избра ...
сите 299 | | | веќе видена

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 298 | | | веќе видена

„Ме прашувате што се случува, ви велам не може да продолжиме вака. Премиерот на Северна Македонија, ако од моментот кога ќе ја презеде должноста, инсистира на ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со предлог-министерот за локална самоуправа, Златко Перински, денеска оствари средба со амбасадорот и ...
сите 102 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 192 | | | веќе видена

„Не само што беше вистинското време туку ако не го потпишевме договорот работите можеа да ‘скиснат’, не само да созреат затоа што 6 години подоцна работите ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ, денеска изјави дека дијалогот меѓу Белград и Приштина е „во кома“ и дека нема врска со пратеникот на ЕУ ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот му го одзема пасошот на обвинителот Иџет Мемети, тој негира дека е вмешан во случајот со мито

Од:
До кого (е-маил):
Порака: