Атанасовска: Нема веќе машки и женски професии, жени има и во столарството

Нема веќе машки, женски професии, жени има веќе и во столарството. Имаме жена-столар доста активна, има завршено архитектура и дизајн и се регистрираше кај нас ...
| | веќе видена | слични

За помалку од седум години, повеќе од 18.000 домаќинства на Запaден Балкан (ЗБ) инвестираа над ЕУР 100 милиони во технологии кои заштедуваат енергија, како што ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Тимот на Комерцијална банка одговорен за спроведување на ГЕФФ програмата и управителите на компаниите „Еуротерм“ од Прилеп и ...
| | веќе видена | слични

Здравствен дом Неготино доби дигитален рентген апарат од Јапонска амбасада, информираа попладнево од оваа неготинска здравствена установа. - ЈЗУ Здравствен дом ...
| | веќе видена | слични

- ЈЗУ Здравствен дом ,, Неготино “ - Неготино изразува огромна благодарност до Јапонската амбасада, кои во знак на пријателство помеѓу народите на Јапонија и ...
| | веќе видена | слични

Сериозна поддршка на зелената транзиција во државата ќе има за цел новиот Совет за зелена градба на Северна Македонија, чие формирање се најавува во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атанасовска: Нема веќе машки и женски професии, жени има и во столарството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: