Потврден 30-дневниот притвор за врховнот судија Наке Георгиев

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против четири лица. Влатко Кешишов, Велибор Манев и Боре ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против четири лица. Тројца од обвинетите се гонат за: – ...
| | веќе видена | слични

„Тројца од обвинетите се гонат за едно кривично дело убиство од чл.123 ст.2 т.1 и т.7 в.в. со чл.22 од Кривичниот законик и едно кривично дело убиство од ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против четири лица за грабнување и двојно свирепо убиство на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Велешанецот Боре Видевски го сменил првичниот исказ што го дал пред Обвинителството, па сега негира вина дека бил инволвиран во грабнувањето и убиството на 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велешанецот Боре Видевски го променил првичниот исказ и сега негира дека е виновен за грабнувањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 312 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 96 | | | веќе видена

Програмата за работа на Владата 2024-2028, доставена во Собранието од мандаторот Христијан Мицкоски, е претставена во шест столба на над 60 страни. Носечка ...
сите 254 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 99 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан во петокот го посети Берлин, а пред средбата со канцеларот Олаф Шолц, во интервју ја критикуваше имиграциската политика на ...
сите 90 | | | веќе видена

Вчера на улицата Гоце Делчев во Штип, автомобил удри во мотоцикл „баотиан’ со штипски регистарски ознаки, управуван од М.Т.(77) од Штип, по што возачот го ...
сите 157 | | | веќе видена

Европската мрежа на оператори на преносни системи ЕНТСО-Е го истражува инцидентот што се случи деновиве во дел од системот за снабдување со електрична енергија ...
сите 93 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Домаќинствата со навиките за штедење, но и со потребата од позајмици, имаат поголем придонес за растот и на депозитите и на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврден 30-дневниот притвор за врховнот судија Наке Георгиев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: