Berkshire Hathaway КЛАСА A - дел од портфолиото на македонски отворен инвестициски фонд!

Најголемиот отворен инвестициски фонд во Македонија, во кој инвестираат голем број граѓани, го збогати своето портфолио со акцијата од КЛАСА А на Berkshire ...
| | веќе видена | слични

Некогаш позната првенствено по своето земјоделство, провинцијата Анхуи во источна Кина станува популарна дестинација за странските инвеститори, благодарение на ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на оваа година, зетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан го официјализираше купувањето на пет деловни паркови во Белград, кои вклучуваат 11 ...
| | веќе видена | слични

Кина најави уште 344 милијарди јуани (47,5 милијарди долари) за својата полупроводничка индустрија, потврдувајќи ги плановите да се потпре на домашното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 70 | | | веќе видена

На свеченост пред Министерството за одбрана, новоизбраниот министер за одбрана Владо Мисајловски денеска ја презеде функцијата од досегашниот заменик министер ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Berkshire Hathaway КЛАСА A - дел од портфолиото на македонски отворен инвестициски фонд!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: