Унгарија: Барањето на МКС за апсење на Нетанјаху е неприфатливо


Палестинскиот Исламски џихад денеска објави втора снимка од заложникот Александар (Саша) Труфанов во Појасот Газа, овој пат со јасни докази дека е снимена ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија (ИДФ) денеска соопшти дека ја уништила мрежата тунели на Хамас во градот Џабалија, во северниот дел на Појасот Газа, од каде на почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Израелската Партија за национално единство, предводена од министерот во воениот кабинет, Бени Ганц, поднесе предлог-закон за распуштање на израелскиот ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија денеска соопшти дека, во близина на градот Наблус на Западниот Брег, двајца војници загинале кога на нив налетал автомобил и ги удрил. Во ...
| | веќе видена | слични

Овој предлог следи по ултиматумот на Ганц, кој бара од Нетанјаху до 8 јуни да се согласи со планот за повоено управување со Газа.Тој се закани дека ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Раселените палестински семејства кои беа принудени да побегнат од Рафах во Кан Јунис трпат големи тешкотии во наоѓањето на основните потреби — од соодветно ...
| | веќе видена | слични

Центристичката партија на Венјамин Бени Ганц, министерот во воениот владин кабинет на Израел, предложи нацрт-закон за распуштање на парламентот во четвртокот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Мирајна Најчевска деновиве најави анализа на предлозите на новиот мандатар за министерски позиции од редовите на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
сите 291 | | | веќе видена

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 287 | | | веќе видена

Повторно се огласи адвокатот Јанаки Митровски за случајот во Кратово, каде жена ги уби сопругот и свекорот, но по семејно насилство. „Последниот маритицид во ...
сите 80 | | | веќе видена

Сепак, истакна дека во овој момент тоа не е реално да се очекува.„За Унгарија да го повлече признавањето на таканаречено Косово, според моето мислење, треба ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарија: Барањето на МКС за апсење на Нетанјаху е неприфатливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: