КОГА НА 12 ГОДИНИ ОТИШОЛ ВО АМЕРИКА, ПРОДАВАЛ ВЕСНИЦИ, А ЕВЕ КАКО СЕ ЗБОГАТИЛ - новиот поткаст на Фактор за Митре и Софи Кутановски


Иселениците Митре и Софи Кутановски не и се непознати на македонската јавност, Тие се дел од проектот „Македонија 2025“, а ја поседуваат и фондацијата ...
| | веќе видена | слични

„Многумина мислат дека немам допирна точка со медицината, но да бидеш присутен во медицината, треба да имаш некоја едукација“, вака докторот и бизнисмен, но и ...
| | веќе видена | слични

Нема кој во Скопје и во земјава не го познава д-р Емил Угриновски, или, како што го нарече нашиот водител Мишко Иванов, еден скопски урбан лик, познат како ...
| | веќе видена | слични

Откако на 12 години отишол во САД со семејството, и веднаш почнал да работи, разнесувајќи весници, на 14 години се вработил во „Мекдоналдс“. Вака Митре ...
| | веќе видена | слични

Нашиот иселеник и успешен бизнисмен во САД, Митре Кутановски, во најновиот поткаст на Фактор со новинарот Мишко Иванов, а на кој настапува заедно со неговата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 106 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОГА НА 12 ГОДИНИ ОТИШОЛ ВО АМЕРИКА, ПРОДАВАЛ ВЕСНИЦИ, А ЕВЕ КАКО СЕ ЗБОГАТИЛ - новиот поткаст на Фактор за Митре и Софи Кутановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: