При судир меѓу „алфа“ и мопед во Неготино тешко повреден малолетник

Денеска во 01.05 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на крстосница од улицата „Маршал Тито“ и улицата „Ацо Аџи-Илов“ во Неготино се случила сообраќајна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на патот од Битола кон Демир Хисар е во прекин поради сообраќајна несреќа, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија. Овој патен правец е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Маж настрада денеска околу 17 часот на автопатот Белград – Ниш кај Алексиначки Рудници кога излегол од возило на брза помош, а во него удрил друг автомобил. ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Вчера во 11.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на платото од Станица за технички преглед на ул.„Александар Урдаревски“ во Скопје, патничко возило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четворица пешаци настрадале од автомобили, а во едиот случај и велосипедист удрил во пешак, во Скопје во изминатото деноноќие. Во сите сообраќајќи со тешки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 263 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 177 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

При судир меѓу „алфа“ и мопед во Неготино тешко повреден малолетник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: